شتاب دهی استعداد چه مهارت هایی را در فرزندان توسعه می‌دهد؟

19 آوریل 2020

شتاب دهی استعداد از جمله مفاهیم نوینی است که می‌تواند در آینده فرزندان نقش اساسی داشته باشد. آینده کودکان از سنین پایین قابل پیش‌بینی نیست؛ اما می‌توان با توسعه مهارت های فردی و اسعداد دیجیتال کودکان آن‌ها را در مسیر موفقیت قرار داد. در واقع، شتاب دهی استعداد کودکان و نوجوانان به معنی آماده کردن آن‌ها برای احراز هرچه موفق‌تر مشاغل و مسئولیت‌های آینده از طریق توسعه مهارت های نرم است.

اهمیت شتاب دهی استعداد

آن‌طور که تخمین زده می‌شود کودکان امروز حدود ۶۵ درصد مشاغلی که در آینده وجود خواهند داشت را هرگز ندیده‌اند. توسعه‌ی مهارت های نرم می‌تواند آ‌ن‌ها را برای احراز هر شغلی که در آینده خواهند داشت آماده کند؛ شتاب دهی استعداد کودکان کمک می‌کند تا مهارت های نرم مرتبط با توسعه ی فردی در کودکان تقویت شود و از این طریق راه موفقیت فرزندان در آینده هموار گردد.

پاتریک والتین، مشاور مطرح جذب نیرو استخدام، معتقد است مشکل اصلی در جذب نیرو عدم شایستگی کافی متقاضیان نیست؛ بلکه مسئله این است که مفهوم شایستگی اشتباه تعریف شده است. نگرشی که روز به روز بین مدیران تشدید می‌شود این است که تمرکز روی مهارت‌های سخت هرگز تضمینی برای تداوم همکاری نخواهد بود؛ بلکه این مهارت‌های نرم هستند که باعث ماندگاری و ارتقاء نیروها خواهد شد. در ادامه به چند مهارت نرم و ضرورت داشتن آن‌ها می‌پردازیم.

مهارت نرم چیست؟

مهارت های نرم مهارت هایی درونی هستند که سنجش و ارزیابی آن‌ها ساده نیست. برای تعریف بهتر مهارت های نرم باید آن را در برابر مهارت سخت قرار داد. مهارت های سخت به تخصص و حرفه‌ی فرد گفته می‌شود. در واقع هر آن‌چه که شما توانایی انجام آن را دارید و بر اساس همین توانایی درخواست احراز شغلی را می‌دهید. در مقابل، مهارت‌های نرم به مهارت‌های بین فردی گفته می‌شود که شخصیت شما در محیط کار را شکل می‌دهند و باعث افزایش بهره وری شما می‌شوند. انعطاف‌پذیری، کنترل استرس، حل مسئله، فن بیان، روحیه کار تیمی، تفکر خلاق، اعتماد به نفس، تفکر مثبت، نظم، مسئولیت ‌پذیری، توانایی رهبری و… از جمله مهارت‌های نرم به شمار می‌آیند.

شتاب دهی استعداد

چه مهارت هایی در شتاب دهی استعداد کودکان تقویت می‌شوند؟

مهارت نرم تمام آن چیزی است که در شتاب دهی استعداد کودکان و نوجوانان به آن پرداخته می‌شود. ماهیت مهارت‌های نرم که زیرمجموعه‌ی توسعه‌ی فردی قرار می‌گیرند به نوعی است که باید از کودکی مورد توجه و پرورش قرار گیرند. از آن‌جایی که دروس مورد تدریس در مدارس روی مهارت های سخت متمرکز هستند، معمولا پرداختن به این مهارت‌ها مغفول می‌ماند. در ادامه به تعدادی از این مهارت‌ها می‌پردازیم.

استعداد دیجیتال / موفقیت

۱. حل مسئله

توانایی حل مسئله از جمله ویژگی‌هایی است که چه به عنوان کارآفرین چه در سمت کارمند، می‌تواند کارگشای آینده فرزندان باشد.

۲. خلاقیت

در مورد خلاقیت در این مطلب به تفصیل سخن گفته‌ایم. به طور خلاصه، خلاقیت یعنی انجام امور به طرزی متفاوت و بهینه که باعث حصول نتیجه شود. طبیعی است داشتن چنین خصلتی شما را به یک نیروی کار محبوب تبدیل خواهد کرد. حضور در جلسات فکر و به تبع آن ارتقاء شغلی می‌تواند از نتایج بهره‌مندی از خلاقیت باشد.

۳. استعداد دیجیتال

تقریبا تمامی مشاغل نیازمند مهارت‌های کامپیوتری هستند. ثبت سوابق، ارائه‌ی گزارش و مواردی از این دست ساده‌ترین کارهایی هستند که در عموم شرکت‌ها با آن‌ها سرکار خواهید داشت؛ اما منظور از استعداد دیجیتال کمی فراتر از این موارد است. توانایی مدیریت شبکه‌های اجتماعی، بهینه‌سازی موتور جستجو، برنامه نویسی و… از جمله مهارت‌های سخت زیرمجموعه‌ی استعداد دیجیتال به حساب می‌آیند.

موفقیت فرزندان

اهمیت استعداد دیجیتال به حدی است که بسیاری از شرکت‌ها بخش های شتاب دهی استعداد دیجیتال را در شرکت خود به وجود می‌آورند یا شتاب دهی استعداد نیروها را به موسسات فعال در این حوزه می‌سپارند. از میان شرکت‌های قدیمی که برای بهبود ظرفیت‌های دیجیتال خود بخش‌های شتاب دهی را به خدمت گرفته‌اند می‌توان به لوفتانزا، وترو،پروزیبنو و حتی قدیمی‌ترین شرکت جهان یعنی StoraEnso اشاره کرد.

افراد موفق معمولا برای انجام امور خود برنامه‌ریزی دارند. فرزند شما در آینده می‌تواند به یک کارآفرین تبدیل شود؛‌ تحقق این موفقیت تا حد زیادی به مهارت مدیریت زمان و برنامه ریزی او بستگی دارد.

۵. انعطاف پذیری

در هر کسب و کاری که مشغول به کار شوید، احتمال تغییر اوضاع هم به لحاظ شرایط بازار هم محیط کار وجود دارد. توانایی سازگاری با شرایط یا همان انعطاف پذیری از ویژگی‌های مثبتی است که می‌تواند در دوره‌‌های شتاب دهی استعداد و موفقیت کودکان تقویت شود و در آینده از توقف موفقیت فرد جلوگیری کند.

مهارت نرم

۶. اعتماد به نفس

داشتن اعتماد به نفس در محیط کار باعث می‌شود فرد تحت تأثیر چالش‌های به وجود آمده در محیط کار قرار نگیرد و با قدرت اهداف خود و شرکت یا سازمانی که در آن کار می‌کند را دنبال کند.

۷. روحیه کار گروهی

امروزه بیشتر کارها به صورت تیمی انجام می‌شوند. در نتیجه کارفرمایان به دنبال افرادی هستند که مهارت کار گروهی را بلد باشند. همکار شدن با چنین افرادی بسیار دلپذیر است؛ زیرا افرادی که روحیه کار تیمی دارند، همواره اهل کمک و همکاری هستند و با همکاران خود تعامل مؤثری دارند.

موفقیت / مهارت نرم

جمع بندی

در این مطلب به ضروت شتاب دهی استعداد کودکان و نوجوانان و مهارت هایی که در این دوره ها به فرزندان آموخته می‌شود اشاره کردیم و تعدادی از این مهارت‌ها موسوم به مهارت‌های نرم که می‌تواند در آینده فرزندان تأثیرگذار باشد را معرفی کردیم. با توجه به اینکه اهمیت داشتن مهارت‌های نرم روز به روز افزایش می‌یابد، ضرورت دارد خانواده‌های آگاه در امر تربیت فرزند، از موسسات شتاب دهی استعداد بهره بگیرند.

موسسه شتاب دهی استعداد و آموزش برنامه نویسی پل استار اولین موسسه‌ای است که در ایران به آموزش مهارت های نرم و تقویت استعداد دیجیتال در کودکان و نوجوانان می‌پردازند و در این راه از اساتید نخبه‌ی سراسر کشور بهره می‌گیرد. در انتها پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی هر چه بیشتر با ماهیت شتابدهی استعداد، این مطلب را نیز مطالعه بفرمایید.