موسسه پل استار اولین موسسه شتابدهی استعداد و آموزش برنامه نویسی در ایران یکساله شد

26 ژوئن 2018

 

 

تیرماه نود و شش شهر رشت شاهد افتتاح موسسه پل استار اولین موسسه شتابدهی استعداد و آموزش برنامه نویسی در ایران بود. موسسه ای که با سرمایه گذاری بخش خصوصی و همت مدیران و مسئولین موسسه پل گیلان با دغدغه آموزش و پرورش دانش آموزان و با هدف ارتقا شاخصهای موفقیت در کودکان و نوجوانان تاسیس گردیده است.

شایان ذکراست پل استار افتخار دارد با بهره مندی از نیروهای متخصص و منتورهای با تجربه محیطی برای اشتغال بیش از ۴۰ نفر ایجاد نماید و در عرصه کارآفرینی استان گامی موثر بردارد. برنامه کاری موسسه بر اساس آموزش برنامه نویسی ومهارت آموزی در حوزه های مختلف آی سی تی تعریف و تنظیم گردیده است.

با نگاهی به روند پیشرفت دانش آموزان و دانشجویان کشورهای برتر در حوزه ICT به این مهم پی خواهیم برد که یکی از مهم‌ترین رموز موفقیت این کشورها در این بخش، سرمایه گذاری روی سنین پایه و توجه ویژه این کشور ها به “استعداد‌یابی و شتابدهی استعداد و آموزش مهار‌‌ت‌های دنیای تکنولوژی و فناوری اطلاعات” در مدارس می‌باشد.

کشورهای پیشرو در عرصه تکنولوژی یادگیری زبان برنامه نویسی دانش آموزان را به مدارس ابتدایی برده اند و آنرا الزامی معرفی می نمایند چرا که بر این باورندکه تاثیرات آموزش هدفمند در حوزه ICT بر زندگی فردی،اجتماعی،تحصیلی ،شغل آینده و موفقیت کودکان و نوجوانان غیر قابل انکارست

برنامه نویسی مهارتی ارزشمند و تخصصی برای کودکان محسوب می شود و نقش بســـزایی در رشد اعتماد به نفس، خلاقیت و شــکوفایی اســـتعدادآنها خواهد داشت و همچنین دیدگاه آنها را نسبت به اینترنت، شبکه های اجتماعی، فضای مجازی، کامپیوتر و تلفن همراه تغییر میدهد.

آموزش برنامه نویسی علاوه بر این که ذهن دانش آموزان را تحلیل گر، حسابگر و البته منطقی پرورش می دهد؛ تاثیرات بسزایی بر ارتقا شاخص های موفقیت آنان دارد از جمله ؛ رشد خلاقیت و هوش هیجانی، تسریع در یادگیری ریاضیات کاربردی و زبان انگلیسی، ایجاد روحیه همکاری، کارگروهی و ترغیب به کارآفرینی، تقویت هوش مالی و ثروت آفرینی .
آموزش این مهارت در سنین پایه یکی از مهمترین ابزار های مواجهه با بحران ها و جهت یابی های خطرناک دوران بلوغ معرفی شده است.

آموزش مهارت های تخصصی در سنین پایه حساسیت و پیچیدگی های خاص خودش را دارد. پل استار تنها موسسه آموزشی ایران است که تحت لایسنس موسسات بزرگ بین المللی همگام با متدهای آموزشی کشورهایی مثل کانادا  ، فرانسه و آلمان به آموزش این مهارت در رده سنی کودک و نوجوان فعالیت میکند.

دانش آموزان ۱۰ تا ۱۵ ساله پل استار با اشتیاق در کلاس ها و کارگروهی شرکت می کنند و تنها با سپری کردن چند ترم به مهارت و تخصصی ارزشمند دست می یابند که به جرات می توان گفت تا ۸۰% آنان را همپای فارغ التحصیلان رشته های علوم کامپیوتر و IT دانشگاه های معتبر ایران قرار می دهد.

رسالت ما در موسسه پل استار اینست که کودک و نوجوان با فراگیری مهارت های کاربردی در حوزه ICT و دستیابی به خودباوری و تقویت عزت و نفس استوار در مسیر کارآفرینی گام بردارد و موفقیت را صرف در تحصیلات آکادمیک و در پس سدی به نام کنکور نداند. با بهره گیری از خلاقیت و تقویت هوش مالی مسیر کارآفرینی و کسب در آمد را پشت سربگذارد.