حضور موسسه بین المللی پل استار به عنوان غرفه دار در برگزاری سومین جشنواره بازی رشت

29 آگوست 2018

سومین دوره جشنواره بازی رشت  مورخ ۷ الی ۹  شهریور  در محل دائمی برگزاری جشنواره های رشت واقع در خیابان منظریه  و  با حمایت شورای شهر ، سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری ، سازمان مدیریت پسماند شهرداری و سازمان فضای سبز شهرداری رشت در ۲۲ غرفه برگزار شد.

  

درصد عمده ای از بازدیدکنندگان این جشنواره را کودکان ۴ تا ۱۰ سال تشکیل میدادند که هدف از برگزاری آن روی آوردن کودکان به بازی های  ایرانی و سنتی  ، مانند فوتبال دستی بزرگ ،  لی لی ، وسطی، پرتاب توپ ،  طناب کشی ،برج هیجان،  بازی های بازیافتی ، کاردستی و غیره  .  اما واقعیت دنیای امروز ،  استفاده  مکرر از محیط دیجیتال و دنیای مجازی را  جهت رفع نیاز های روزمره بسیار پر رنگ تر نشان میدهد . به همین دلیل لزوم حضور پل استار در جشنواره تاکید بر استفاده ی درست و به جا از دنیای دیجیتال و آموزش کاربردی آن به کودکان است و هدف این مجموعه  اصرار بر تولید کننده بودن به جای مصرف کننده بودن است.   جشنواره با سرود جمهوری اسلامی ایران آغاز شد و پس از آن همراه با اجرای برنامه های شاد ،  موسیقی و مسابقه خانواده ها نیزازغرفه ها بازدید کردند  .همچنین غرفه ی موسسه پل استار افتخار میزبانی از  جناب آقای فرهام زاهد (عضو محترم شورای شهر رشت) را نیز داشت .

 

   

پل استار در این جشنواره به کمک  ربات DASH  ، ربات  FISHER PRICE، پازل  BLOKUS  و همچنین بازی های طراحی شده توسط مربیان که ابزار های کمکی محسوب میشوند کودکان را با مبانی برنامه نویسی آشنا نمود.

کودکان و نوجوانان  میتوانستند با استفاده از پرسش و پاسخ  ارتباط کلامی با ربات برقرار کنند و یا با چیدمان منطقی و اصولی قطعات الکترنیکی ربات دیگری را به حرکت در آورند و همچنین از طریق بازی پازل و جایگذاری صحیح قطعه ها قدرت تفکر و تمرکز را در خود تقویت نماید.

کادر اجرایی غرفه ی پل استار متشکل از مشاورین و ۲ مربی جهت آموزش و ارائه بهتر ابزار ها به بازدید کنندگان بود.

در اختتامیه به دلیل استقبال بازدیدکنندگان ساعت بازدید تمدید شد .

 

لازم به ذکر است که آموزش استفاده مطلوب ازتکنولوژی را باید در بین کودکان و نوجوانان تقویت و گسترش داد چرا که امروزه دنیای مجازی تاثیر به سزایی در جامعه گذاشته و فقط  با آموزش صحیح می‌توان از این فضا به شیوه مطلوب بهره مند گشت .