دیزنی ربات‌های بدلکاری ساخته که مانند ابرقهرمان‌ها پرواز می‌کنند

۳۱ شهریور ۱۳۹۷

بدون شک آینده‌ی سینمای اکشن هالیوود را در استفاده از جلوه‌های ویژه‌ی کامپیوتری و گرافیکی می‌بینیم، ولی هنوز هم بدلکاران در صنعت سینما مشغول به کار هستند. شرکت فیلم‌سازی دیزنی، تهیه کننده‌ی بزرگترین و پرفروش‌ترین فیلم‌های حال حاضر دنیا مثل فیلم‌های استودیوی مارول، نیاز خود به بدلکاران را می‌خواهد با استفاده از ربات‌ها برطرف کند. دیزنی ربات‌هایی مختص بدلکاری ساخته است.

ساخت عروسک‌های مکانیکی موضوع جدیدی برای دیزنی نیست. این شرکت در شهربازی‌ها و مکان‌های مختلف، سازه‌هایی مختص مجموعه‌های مختلف خود دارد. برای مثال جنگ ستارگان، محافظان کهکشان، دزدان دریایی کاراییب یا آواتار در شهرهای بازی، سازه‌های بزرگی دارند و شخصیت‌های این مجموعه‌ها به صورت عروسک‌های مکانیکی برای سرگرم کردن بازدیدکنندگان در این شهرهای بازی قرار داده شده‌اند.

دیزنی در حرکت جدید خود پایش را فراتر گذاشته است. مهندسان دیزنی ربات‌هایی شبیه به انسان ساخته‌اند که می‌توانند بدلکاری‌های هوایی انجام دهند؛ یعنی اساسا می‌توان آن‌ها را به آسمان پرتاب کرد و نتایج خوبی از این ربات‌ها گرفت.

ربات بدلکار دیزنی به لطف لیزرها، شتاب‌سنج‌ها و ژیروسکوپ‌هایی که دارند، می‌توانند موقعیت خود را در آسمان کنترل کنند و هم‌چنین ظاهری شبیه به ابرقهرمانان به خود بگیرند.

شرکت دیزنی حرفی از موارد استفاده‌ی این ربات‌ها نزده است. با این حال، اصلا دور از ذهن نیست تا لباس ابرقهرمانان مختلف مارول را به تن این ربات‌ها کنند و آن‌ها را به آسمان بفرستند.

یکی از مهندسان دیزنی درباره‌ی این ربات‌ها، گفته که چون نه کاملا واقعی هستند و نه ظاهری عجیب و غریب دارند، غیرواقعی بودن این ربات‌ها از نزدیک توی ذوق می‌زند. با این حال، زمانی که ربات‌ها را به آسمان پرتاب می‌کنید، این حس غیرواقعی بودن در حرکت از بین می‌رود.