هوش مالی

21 نوامبر 2018

فعال کردن هوش مالی کودکان در سنین کودکی تاثیر مهمی در زندگی آینده انها دارد ، افرادی که در کودکی با مفهوم کار و شغل آشنایی نداشته باشند ، در واقع ارزش واقعی پول و پس انداز کردن را درک نمیکنند و در زندگی آتی خود با شکست های مالی زیادی رو به رو می شوند .

تشویق کردن کودکان به کار کردن در محیط های بی خطر و امن باعث خواهد شد که او از همان سنین ، لذت کسب درآمد را حس کند و همچنین باعث افزایش اعتماد به نفس و مسئولیت پذیری در کودک خواهد شد .

هوش مالی را میتوان از طریق تمرین و آموزش تقویت کرد و اگر این آموزش ها از سنین پایین تر شروع شود به طور حتم تاثیر بیشتری خواهد داشت .

از آنجا که برنامه نویسی دنیای حل مسائل است ، ریسک پذیری در کد نویسی و رفع اشکال دوباره برنامه میتواند به نحوه ی تصمیم گیری افراد کمک کند که این تصمیم گیری در زمینه مالی و اقتصادی نیز موثر خواهد بود .

داشتن هوش مالی در کودکان علاوه بر اینکه دید مالی به آنها میدهد ، وسعت دید آن ها را نسبت به مسائل دیگر نیز باز کرده و باعث رشد بیش تر در آن ها می شود . متاسفانه بسیاری از کودکان از والدین خود مشاوره مالی دریافت نمی کنند و حتی در مدرسه نیز برنامه های آموزشی مالی وجود ندارد .

بنابراین باید به دنبال راهکار های مناسب جهت آموزش کودکان بود . نحوه ی فکر کردن در برنامه نویسی و به چالش کشیدن افراد ذهن را آماده ی چالش جدید میکند و هر ذهنی که تجزیه و تحلیل مسائل را بلد باشد در هر زمینه ی دیگری آمادگی این کار را دارد حتی در زمینه مالی و اقتصادی