میشل رسنیک (Mitchel Resnick)

7 نوامبر 2017

میشل رسنیک (Mitchel Resnick) خالق زبان‌ برنامه‌نویسی Scratch(اسکرچ) زبانی که مخصوص کودکان اختراع کرده است، میشل رسنیک در ۲۲ ژوئن سال ۱۹۵۶ میلادی در ایالات متحده آمریکاچشم به جهان گشوده است. وی هم اکنون در دانشگاه MIT آمریکاکرسی استادی دارد و بعنوان یک محقق و مخترع به فعالیت های علمی و پژوهشی اشتغال دارد.

میشل رسنیک (Mitchel Resnick)

میشل رسنیک (Mitchel Resnick)

میشل رسنیک -خالق زبان برنامه‌نویسیScratch- بر این باور است که آموزش اصول کدنویسی به کودکان در عصر حاضر، یک باید است. برخلاف نظر برخی صاحب‌نظران حوزه آموزشبرنامه‌نویسی که اساساً ضرورت یادگیری زبان برنامه نویسی همگانی را منکر می شوند! میشل رسنیکنظریه چالش برانگیزی دارد وی معتقد است «اگر کسی در عصر حاضر برنامه‌نویسی بلد نباشد، در واقع بی سواد است!» بی شک هیچکس دوست ندارد بیسواد باشد!!

پیش اومده با خودت فکر کنی خسته شدم از این همه بازی تکراری ای کاش می تونستم خودم برنامه یا بازی دلخواهم رو بنویسم؟ شخصیت های کارتونی جذاب خلق کنم!حتی تصورش هم هیجان انگیز و خارق العاده است مگه نه!!

 

میشل رسنیک (Mitchel Resnick)

میشل به‌همراه تیم حرفه ای و متخصص خود در دانشگاه MIT موفق به اختراع زبان برنامه‌نویسیمخصوص بچه های ۸ تا ۱۵ ساله شده است که اسم این زبان Scratch (اسکرچ) است. میشل دوست دار واقعی بچه ها هست و تمام سعی و تلاش تیمش این بوده که بچه ها این فرصت را داشته باشند تا در مسیر درست استفاده از فناوری اطلاعات و تکنولوژی قرار بگیرند.

میشل رسنیک (Mitchel Resnick)

یادگیری زبان برنامه نویسی Scratch(اسکرچ)در عین سادگی جذاب، مهیج و شگف انگیز است.