پنج نوجوان موفق در عرصه برنامه نویسی

5 آوریل 2018

آپ ها و گجت ها به فراخور نیازمندی های روزمره پابه عرصه وجود گذاشته اند. نسل نوجوان با شناسایی محیط و نیازها به پشتوانه تفکری خلاق به آپ های جالب و هیجان انگیزی از برنامه هایی برای پخش موزیک گرفته تا برنامه های پزشکی و سلامت را ایده پردازی و به بازار عرضه نموده اند. جالبست بدانید از همین طریق درآمد های میلیون دلاری نصیب این نوجوانان فعال، خلاق و پیشگام شده است.

فرانسِسکا کلمبو (Francesca Colombo)

فرانسیسکا برنامه ای طراحی کرده به ایجاد انگیزه برای دویدن منجر می گردد، ضرباهنگ موزیک با توجه به سرعت دویدن شما تنظیم می شود. در واقع برنامه در محیط IOS با جستجو در آلبوم آهنگ های گوشی شما و انتخاب لیست پخشی متناسب با سرعت دویدن شما علاوه بر صرفه جویی در زمان ، فضایی متناسب با حال و هوای آن لحظه شما ایجاد می نماید.
جالبست بدانید در این برنامه تغییر ناگهانی آهنگ با توجه به تغییر ناگهانی سرعت دویدن شما که یک باگ محسوب میشد اشکال زدایی شده است. و تا پایان موسیقی در حال پخش منتظر می ماند و مجدد مقدار BMP (ضربان قلب بر دقیقه) را مجدد بررسی می نماید.

پنج نوجوان موفق در عرصه برنامه نویسی

جوناه گرنت (Jonah Grant)

جوناه حدودا 5 ساله بود که با کامپیوترآشنا شد، خیلی زود توانست به زبان برنامه نویسی C که یک زبان شی گراست مسلط شود. جوناه موفق شده است که چندین برنامه سازگار با IOS بسازد و آنها را از طریق آپ استور به معرض دانلود بگذارد. که سه مورد از این برنامه ها نسخه قابل خریداری هستند. و تا به حال بیش از 70هزار بار دانلود شده اند. این درحالیست که جوناه به تازگی از مرض 16 سالگی گذر کرده است.
جوناهدر این باره می گوید: دوست داشتم موقعیت های جدید را تجریه کنم و به محبوبیت و شهرت دست یابم. با توجه به اینکه پلتفرم IOS انعطاف پذیر و در روند توسعه قرار دارد فرصت را مفتنم شمردم و سعی کردم در این حوزه تجربیات جدید و خوبی کسب نمایم.

پنج نوجوان موفق در عرصه برنامه نویسی

اِتان دوگان (Ethan Duggan)

اتان وقتی اپلیکیشن Lazy Husband”شوهر تنبل” را نوشت تنها 13 سال داشت. ایده این برنامه یک بعد از ظهر به ذهن اتان رسید زمانیکه مادرش با یک دسته لباس به اتاقش آمد تا برای مهمانی آماده شود اتان سرش شلوغ بود و حملات تحسین آمیز زیادی به ذهنش نمی رسید ناگهان فکری به سرش زد چرا نباید عبارت های مناسب برای تحسین همیشه در موبایل و در دسترس باشد تا در موقعیت های خاص به سهولت قابل دسترسی باشد؟ (وای چقدر عالی به نظر می رسی! امروز چقدر فوق العاده شدی! این لباسها واقعا برازنده توهست! و…) بعدها برنامه ای با عنوان LazyKid “بچه تنبل” برای مواجه سریع با این سئوال که تمرینهای مدرسه ات را انجام دادی؟ اتاقت تمیز کردی؟ طراحی و به بازار ارائه شده است…

پنج نوجوان موفق در عرصه برنامه نویسی

بریتنی ونگر (Brittany Wenger)

بریتنی ونگر، دانش‌آموز 17 ساله ساکن فلوریداموفق شد جایزه برتر جشنواره علوم گوگل که مبلغی معادل 50هزار دلار بوده است را در سال 2012 دریافت نماید. وی با ابداع برنامه مبتنی بر رایانش ابری توانست به پزشکان در تشخیص سریعتر و بهترسرطان پستان کمک نماید. بریتنی برنامه اش را با توسعه روش هوش مصنوعی موسوم به شبکه عصبی توسعه داده است.
او با بررسی و پیگیری مرحله به مرحله روند تشخیص سرطان سینه دختر عمویش مراحل تحقیق، آزمایش و تشخیص نسخه اولیه برنامه اش را ارائه نموده است.

ونگر در مصاحبه ای اذعان داشت: شوق من بهیادگیری علم در حال شکوفایی است. قصد دارم در رشته علوم رایانه تحصیل نمایم و در آینده پزشک شوم.

پنج نوجوان موفق در عرصه برنامه نویسی

آرجون کومار (Arjun Kumar)

آرجون کومار در سال ۲۰۱۲ برای ساخت اپلیکیشن Ez School Bus Locator”محل‌یاب اتوبوس مدرسهEZ” وارد مسابقات مخترعان اپلیکیشنMIT شد و موفق به دریافت جایزه بین المللی در رده مقدماتی شد.
ایده ساخت این برنامه زمانی به ذهنش رسید که یکروز به علت شدت بارندگی سرویس مدرسه دیرتر از موعد همیشگی بچه ها را به خانه رساند، درست در همین زمان طراحی و ساخت این برنامه برای والدین به ذهن آرجون خطور کرد.

پنج نوجوان موفق در عرصه برنامه نویسی

جامعه هدف برنامه والدینی هستند که بچه هایشان از سرویس مدرسه استفاده می کنند و سه ویژگی اصلی دارد که به والدین این امکان را می دهد تا بدانند:
۱- از موقعیت مکانی دقیق اتوبوس مطلع شوند
۲- از سوار شدن فرزندشان به اتوبوس مطلع شوند
۳- زمان تقریبی رسیدن اتوبوس به خانه را محاسبه نمایند
آرجون به ساخت اَپ‌هایی علاقمند است که به امنیت اجتماعی کمک می کند و خانواده محور هستند، اخیرا اَپ برای بانوان نوشته موسوم بهiSafeGuard!