مردان IT در لیست ثروتمندان جهان

30 آوریل 2018

به نقل از نشریه فوربسدر لیست ثروتمندترین افراد سال ۲۰۱۷ میلادی سهم قابل توجهی به مردان حوزه فناوری اطلاعات تعلق دارد و این موضوع قابل توجه و حائز اهمیت است. طبق بررسی کارشناسان فناوری اطلاعات در سالهای اخیر سهم بسزایی در اقتصاد کشورها داشته است و فرصت‌های شغلی بیشماری را در سراسر جهان ایجاد کرده است، همچنین زمینه ساز کسب در آمد و اشتغال زایی بوده است. حضور فناوری اطلاعات و تکنولوژی در تمام عرصه‌های زندگی بشر مشهود و پر رنگ است و تعجبی ندارد که بسیاری از افراد ثروتمند در این حوزه فعالیت داشته باشند.ویژگی مشترک این افراد خودساخته بودن و پشتکار آنهاست.

جف بزوس (آمازون)
روزگاری نه چندان دور هیچ کس فکرش را نمی کرد بزودی شاهد توسعه و گسترش فروشگاه های آنلاین باشیم که بدون اینکه ماهیت فیزیکی داشته باشند، گردش مالی میلیون دلاری داشته باشند. جالبست بدانید امروز در صدر جدول ثروتمندترین افراد جهان نام جف بزوس مالک بزرگترین فروشگاه اینترنتی جهان ” آمازون”می درخشد. آمازون در سال ۱۹۹۴ صرفا با فروش کتاب بصورت آنلاین پا به عرصه تجارت الکترونیک گذارده است و اینک از شیر مرغ تا جان آدمیزاد در این فروشگاه اینترنتی در سراسر دنیا قابل سفارش و در دسترس است.

مردان IT در لیست ثروتمندان جهان

مردان IT در لیست ثروتمندان جهان

بیل گیتس (مایکروسافت)
رتبه دوم لیست ثروتمندان جهان نیز به عرصه فناوری اطلاعات تعلق دارد و او کسی نیست بجز بیل گیتس مالک و موسس مایکروسافت که کماکان ۸۰ درصد سهام به نام اوست و مالک اکثریت سهام مایکروسافت محسوب می گردد.مایکروسافت در سال ۱۹۷۵ با شعار “در هر خانه یک کامپیوتر” پا به عرصه وجود نهاد. گیتس معتقد است برای سه فرزندش نفری ۱۰ میلیون دلار سرمایه برای ساخت آینده کافیست و ثروت میلیارد دلاری نمی تواند ضامن خوسبختی آنها باشد، از اینرو طبق وصیت نامه بیل گیتس مابقی دارایی هایش صرف امور خیریه خواهد شد.

مردان IT در لیست ثروتمندان جهان

مردان IT در لیست ثروتمندان جهان

مارک زاکربرگ (فیسبوک)
رتبه پنجم لیست ثروتمندان جهان به موسس جوان شبکه اجتماعی فیسبوک و برنامه نویس تحصیلکرده دانشگاه هاروارد است. وی برنامه نویسی را با انجام کارهای گروهی و پروژه های دانشجویی شروع کرد و با خلق فیسبوک توانست به محبوبیت، شهرت و ثروت دست یابد. رکورد ثبت یک میلیون کاربر در یک روز از جمله افتخارات شبکه اجتماعی فیسبوک به شمار می آید. شعار زاکربرگ اینست اگر شما کارهای ساده تر را زودتر انجام دهید پیشرفت چشمگیری خواهید داشت و راز موفقیت در کسب و کار همین است. زاکربرگ از معدود افراد زیر سی سال است که بخش قابل توجهی از سهام شرکت خود را به بنیاد خیریه واگذار نموده است.

مردان IT در لیست ثروتمندان جهان

مردان IT در لیست ثروتمندان جهان

سرگئی برین و لری پیچ (گوگل)
رتبه دوازده و سیزده ثروتمندان جهان به سهامداران گوگل تعلق دارد. سرگئی برین با همکاری لری پیچ گوگل را راه اندازی کرده است. گوگل با ارائه خدمات جستجو و وبگردی فضای مجازی شروع به کار نمود و امروزه سرویس های مختلفی از قبیل پست الکترونیک، تحلیل داده، درایو مجازی و خدماتی از این دسته ارائه می نماید.همچنین از یال ۲۰۱۵ با تاسیس هلدینگ آلفابت تغییرات بنیادین در گوگل ایجاد شده است که نقش بسزایی در افزایش سرمایه مجموعه داشته است.

مردان IT در لیست ثروتمندان جهان

مردان IT در لیست ثروتمندان جهان