آرشیو خبری ۹۶ پل استار درحامی مسابقات جی کاپ گیلان

۱۰ اسفند ۱۳۹۶
آرشیو خبری 96 پل استار درحامی مسابقات جی کاپ گیلان
آرشیو خبری 96 پل استار درحامی مسابقات جی کاپ گیلان
آرشیو خبری 96 پل استار درحامی مسابقات جی کاپ گیلان
آرشیو خبری 96 پل استار درحامی مسابقات جی کاپ گیلان

سومین دوره جشنواره ملی رباتیک دانشجویی و دانش آموزی جی کاپ گیلان با رویکرد دستاوردهای علمی شناسایی وکشف استعدادهای برتر ایران به مدت دو روز در تاریخ های ۱۰ و ۱۱ اسفند ماه ۹۶ در سالن تختی مجموعه ورزشی شهید عضدی برگزار می شود. اینجشنواره نماد و برند استان گیلان در سطح کشور محسوب می شود.هدف از برگزاری این جشنواره شناسایی و کشف استعدادهای برتر ایران در زمینه های تکنولوژی های نوین ، ایجاد انگیزه در بین دانش آموزان و دانشجویان ، رونمایی از محصولات بومی تولیدی استان گیلان در زمینه ربایتک ارزیابی کرد و گفت : بخش علمی ، بخش فرهنگی ، ورزشی ، گردشگری و کاهش آسیب های اجتماعی و نیز ایجاد اوقات فراغت جذاب نیز مورد توجه است .

در کشور های پیشرفته کودکان از رده پیش دبستانی وارد پروسه شتاب دهی شده و برنامه نویسی می‌آموزند. یاد گرفتن برنامه نویسی علاوه بر این که یک مهارت تخصصی در دنیای تکنولوژی محسوب می‌شود تاثیرات بسزایی در سایر مهارت‌های کودکان دارد، آموزش صحیح برنامه نویسی در پروسه شتاب دهی تاثیراتی همچون رشد مهارت حل مسئله، تقویت اعتماد به نفس، بهبود و سرعت یادگیری زبان انگلیسی و ریاضیات، رشد نوآوری و خلاقیت دارد.

و اینک در آستانه سال ۹۷ اولین گروه از فرزندان شایسته ایران با اتکا و پشتکار، خودباوری و اشتیاق به یادگیری مهارت‌های آینده، موفق شدند بخشی از پروسه شتاب دهی و آموزش برنامه نویسی را با موفقیت در موسسه پل استار اولین موسسه بین‌المللی شتاب دهی استعداد و آموزش برنامه نویسی در ایران به پایان برسانند. از اینرو فرصت را مغتنم شمردیم و در هاشیه سومین دوره مسابقات کشوری جی کاپ با اهدا جوایز ارزنده به برترین های استان در زمینه برنامه نویسی و روباتیک ضمن تقدیر از آینده سازان ایران گامی در راستای شکوفایی

بزرگترین فرصت زندگی فرزندان ما اینست که به آنها مجال پرواز داده شود. گاهی این پرواز یک محیط است و گاهییک مسیر و‌گاهی شخصی تاثیر گذار که آینده و سرنوشت آنها را دستخوش تغییر نمایند و به زندگی آنها هدف و هویت ببخشند.

به امید بهروزی و پیروزی تک تک فرزندان ایران زمین

لینک خبر

http://gilan.msy.gov.ir/news/1276181

http://guilonline.ir/1396/12/09/1705